Var noga att testa dig fram till rätt mängd doftolja.
Tänk på att arbeta med doftoljor i en välventilerad yta och använd skyddshandskar. Säkerhetsdatablad för yrkesmässig användning skickas ut på begäran.
Du som tillverkar dina egna ljusprodukter har själv ansvar för att kontrollera och testa att den kombination du använder brinner säkert! Testa i en säker miljö och lämna inte utan uppsikt.
En frisk och fräsch doft med toppnoter av en gnutta anis, bambu och melon och följt av hjärtnoter av näckros, liljekonvalj och jasmin. Bas i denna doft är cederträ och trä.
En varm doft av lönn och rom med toppnoter av kaffe, choklad och kaluha med en aning lakrits som tillsammans med en bas av patchouli, musk och tonakbönor bildar denna unika doft.
OBS! Samma doft men ny formula så behövs testas igen om du tidigare använt den!
En härliga doft av barndomens jular. Tänk dej frisk gran med toppnot av apelsin och tranbär blandat med dofterna av kanel och kryddnejlika och en aning vit mysk i botten.
Grön, fruktig och blommig doft med litchi, björnbär, päron, viol och rosor med toppnoter av grapefrukt och peppar. Bas i denna fräscha doft är hallon, vanilj och mysk.
En fantastisk blommig doft av orchidé med noter av apelsinblommor, liljekonvalj, citron och äpple. I botten finns noterna av sandelträ, kokosnöt och amber.
En spännande och fyllig doft av vita blommor som harmoniserar fint tillsammans, blommor som gardenia, jasmin tuberos och ylang-ylang. Toppnot är bergamott och apelsinblom. Som bas känner man trä, patchouli, kola och mysk.
En väldigt fin doft men många noter. Du känner doften an söta plommon och passionsfrukt med en aning äpple, därefter kommer doften av jasmin och svart te och en aning kokos. Som bas i denna härliga doft finns hallon, mysk och vanilj.
En elegant och romantisk doft av blommor och fräsch frukt. Först känner du en frisk doft av citron, bergamott, päron, rosa peppar och melon, sedan kommer de blommiga hjärtnoterna som är liljekonvalj , ros, apelsinblom och viol. Som bas i denna doft finns cederträ, ekmossa, mysk och kola.
En grön och aromatisk doft med toppnoter av örter som rosmarin, basilika och mynta med ett hjärta av bambu, viol och frisk havsdoft. Till detta en bas av patchouli och teak.
En mild och fin doft av blomdoftande the. Du känner noterna av äpple och bergamott till hjärtnoter av blommor som rosor och viol. Till det en bas av the, mysk och amber.
En stark doft av lakrits med en aning anis. I botten anar man lite sirap. Vem älskar inte lakrits?? Jag vet att jag gör det i alla fall :-)